Tip na knihu: Carmilla

Opět pro vás máme tip, tentokrát na knihu. Četla jsem ji a celkem mě zaujala. Nečekejte však nějaký erotický román, je to hororová novela o lesbické upírce. Je považována za jednu ze dvou nejslavnějších vampýrských knih, tou druhou je Dracula, kterého napsal Bram Stoker a právě při psaní Draculy se inspiroval novelou Carmilla.
Carmilla poprvé vyšla v roce 1872 a jejím autorem je Joseph Thomas Sheridan Le Fanu, který psal převážně příběhy s hrůzostrašnou tématikou.

Mladá Laura žije s otcem na zámku ve Štýrsku, má ho velmi ráda, jen jí něco chybí. Moc ráda by navázala milostný vztah s mužem, ale v 19. století to nebylo u neprovdané dívky vůbec vhodné ani možné a proto se vrhá do náručí svých přítelkyň. A jedna z nich, Berta, umírá za velmi záhadných okolností, zrovna když měla Lauru navštívit. Úplnou náhodou se u zámku objeví záhadná Carmilla, jakoby náhrada za Bertu. Nebo to není náhoda?

Můžete se těšit na hutnou atmosféru, protkanou lesbickým vzplanutím a děsivým rozuzlením. Mohu ji vřele doporučit k přečtení. Koupila jsem si ji v Levných knihách, takže při její koupi ušetříte.
Pokud máte zájem si o knize přečíst víc, tak se můžete podívat na Databázi knih.

ko-fi

Reply