Milenec

Tak po delší pauze jsem opět tady.

Aby jste neříkali, že přidávám pouze recenze na knihy, tak mě napadlo, že bych mohla napsat i nějakou recenzi na film. První, který mi utkvěl v paměti se mi moc líbil. Nečekejte však nějaké porno, nebo film tohoto tipu. Je to erotický film, ale také jsou tam prvky romantiky, drama a také životopisu.

Obsah:

Saigon, konec 20. let. Patnáctiletá francouzská školačka se vrací z prázdninového pobytu na venkově u matky. Na přívozu přes Mekong upoutá pozornost bohatého mladého Číňana a ten jí nabídne odvoz do Saigonu. Již během společné cesty do města mezi nimi vzniká výrazné napětí, jež záhy přerůstá v intenzivní vztah – spíše erotický, než citový. Nezkušená dívka, pocházející z nemajetných poměrů, začíná prostřednictvím svého sedmadvacetiletého přítele objevovat svět fyzické lásky i svět peněz. Zatímco Číňan zcela propadá jejímu kouzlu a zamiluje se, dívka stále dává najevo, že ji k němu váže jen sex a peníze. Styky mladičké bílé dívky se světáckým Číňanem ale nemohou zůstat dlouho utajeny. Mladík je podle tradice zaslíben čínské nevěstě z nejlepších kruhů, jiný sňatek by ho vyloučil z otcovy závěti. Dívka se stává terčem útoků matky a staršího bratra, kteří ovšem přes svůj odpor a opovržení neváhají těžit z Číňanovy štědrosti. Vztah francouzské dívky a jejího čínského milence je předem určen k zániku, ale když se dívka po mladíkově svatbě vrací s rodinou do Francie, nahlížíme poprvé za masku její zdrženlivosti – přese všechno ji k milenci poutal i silný cit.

K příběhu:

Tématem filmu je první smyslný prožitek a také erotický vztah patnáctileté chudé bělošky s o dvanáct let starším bohatým Číňanem (postavy nemají jména). Vztah je vlastně jen tělesný, protože o citech zde nemůže být ani řeč, tedy alespoň ze začátku. On si to uvědomí dříve než Ona, jenže bohužel tento vtah nemá budoucnost, jelikož On se má velmi výhodně oženit a jeho otec je samozřejmě proti tomuto vztahu. Její matka a bratr by nejraději z jejich vtahu vytěžili co nejvíc.
Film je vlastně i taková autobiografie, protože pro jeho předlohu posloužila kniha Milenec od francouzské autorky Marguerite Duras.

Mohu vřele doporučit ke shlédnutí, někdy bych si ráda přečetla i knihu, zajímá mě co by se mi líbilo víc. Úplně si nedokážu představit, že bych zažila něco podobného, člověk si řekne co to je o dvanáct let starší, ale když je vám patnáct, tak to už něco znamená. Obdivovala jsem hlavní hrdiny, že vůbec zvládli odloučení, kdybych byla na Jejím místě, tak nevím co bych dělala. Nevím, neumím se vžít do této situace, ale to má každý jinak. Někdo se třeba v jedné z postav pozná.
Takže pokud hledáte třeba nějaký film co shlédnout se svou drahou polovičkou, tak neváhejte. Tady je odkaz na film Milenec

Přeji příjemný večer

ko-fi

Milenec
  • Erotika
  • Příběh
5
Sending
User Review
0 (0 )

2 Comments - Add Comment

Reply