Prague Fetish Weekend 2018

Po dlouhé době vás zdravím. A čím jiným začít než asi největší akcí pořádanou u nás, která je zaměřená, jak už název napovídá, na fetish a úchylačení všeho druhu. Nebyla to naše první návštěva PFW, kteou jsme již s Darkmínou před několika lety navštívili. A letos jsme se to rozhodli zopakovat. Bohužel s podobným výsledkem.

Ale měl bych začít asi postupně. Prague Fetish Weekend se koná jednou do roka již několikátým rokem. Nevím zda to již od začátku byla akce dvoudenní, já ji však znám z té doby. Postupně přerostla v akci čtyřdenní. A myslím, že je to jen dobře. Ale klobouk dolů před pořadateli, kteří se snaží zajistit jak prostory kam všechny vmáčknout, tak za program který běží po většinu každého večera. Každý večer se koná jinde a také je i jiná náplň.

První večer byl spíše takový komornější. A skládal se z několika přednášek. Už název večere Entré dávalo najevo, že jde o rozjezd celé akce. Dresscode nebyl povinný a jelikož náš „úchylácký“ šatník byl dost omezený, vyrazily jsme v běžném oblečení. A nebyli jsme sami, i když bych řekl že přeci jen většina již na sobě nějaké pěkné kousky měla. Jelikož rádi s Darkmínou chodíme všude na poslední chvíli, vyrazili jsme i tentokrát. Hromadná doprava v Praze a náš skvělý orientační smysl nezklamal a tak jsme po nějaké chvíli hledání dorazili až po první přednášce.

Na druhou přednášku už jsme se, ale pohodlně usadili. Tu měla pro návštěvníky přichystanou Edna a pojednávala o světě bondage. Jelikož mám dost načteno a nastudováno z netu 🙂 tak mi toho bylo dost jasné, nebo jsem již znal. Chápu, že to bylo pojaté ze začátku velmi obecné a základy si nevadí nikdy zopakovat. Ale abych zde nebyl, za nějakého brouka Pytlíka co vše zná, tak i já se dozvěděl nové věci, či zajímavosti. A mohl jsem se pokochat i zajímavými illustračními fotografiemi.

Pak přišla na řadu Mountbatten, který nám přednášela o BDSM v beletrii. To bylo něco pro Darkmínu, jakožto věčného čtenáře. Zde byla jen škoda, že lidí trochu přibylo a posilnilo a tak především v zadnějších řadách nebylo vše úplně dobře rozumět. Ne, že by tam byl kravál a Mountbatten musela někoho překřikovat jen se od baru nesl hluk. Ale přednáška to byla skvělá a několik knih jsme si poznamenali, že si určitě musíme přečíst 🙂

Pak zde následovala přednáška v angličtině o párových rituálech, která mě moc zajímala, ale protože jsme na druhý den měli brzy ráno ještě nějaké plány, museli jsme předčasně odejít. Abych nezapomněl po celou dobu ještě byla možnost navštívit elektrokoutek, kde si zájemci mohli prohlédnout a i na vlastní kůži pocítit sílu elektřiny.

Druhý večer se nesl ve znamení nákupů. Název Fetish Market mnohé napoví. Nešlo, ale pouze o ně. I zde nebyl dresscode povinný, ale kostýmy a latexové oblečky byly ve velmi hojném zastoupení. Tentokrát jsme stihli přijít včas i si vystát frontu na šatnu. Ale na první vystoupení jsme se přes dav lidí nedostali. Takže shibari vystoupení od Borge jsme vynechali a využili tak volného místa u stánků v jiné části od pódia k tomu aby jsme se podívali co si pořídíme. A také, že pořídili, nic velkého, ale přeci 🙂 Nebudu zde vyjmenovávat kdo vše zde měl své zastoupení, to se ostatně dá i dohledat, ale myslím, že snad každý český výrobce, či prodejce věcí pro bdsm či latex zde měl svůj koutek. Po skončení vystoupení jsme si tedy prohlédli zbytek nabízeného zboží blíže u pódia a takticky se přesunuli k prázdnému pódiu, aby nám již nic nemohlo uniknout. A postupně jsme tak mohli shlédnout různá módní vystoupení a Burlesque vystoupení. Večerem provázeli moderátoři Master Drex a Angelina Angelic. Vystoupení mi přišla super snad všechna, každé bylo jiné a všechny do jednoho utekly strašně rychle.
No a pak jsme se už tešili jen na pro nás poslední noc. Již dopředu jsme věděli, že na nedělní Afterparty nedorazíme. Fetish Night, tedy hlavní noc celého čtyřdenního programu je něco co mi však stále uniká. Před lety mi návštěvu nedovolilo zranění a tentokrát můj proklínaný čínský latexový catsuit. A tak místo abych vám tu sem teď napsal jak moc jsem si užíval Fetish Night, tak vám sem hodím alespoň krátkou story pro zasmání. Plán byl dorazit až po začátku, aby jsme nemuseli stát dlouhé fronty. A zároveň jsme chtěli již dorazit oblečení. Hotel byl zvolen takticky v blízkosti klubu kde se FN odehrával, aby jsme nemuseli takto oblečení jít/jet přes celou Prahu (přeci jen ani jeden z nás si pohledy ostatních lidí moc neužívá 🙂 ) Hodinku předem jsem se tedy navlékl do catsuitu, abych se „aklimatizoval“. Vše se dařilo a nervozita stoupala, přeci jen toto mělo být poprvé v latexu ve společnosti a navíc jsem se děsil celé té cesty, aby si moc lidí nevšímalo. Náš čas kdy jsme chtěli odcházet tedy nadešel a když jsem odcházel z hotelového pokoje měl jsem divný pocit, že se něco trhá. Hned mi došlo o co jde. Catsuit nevydržel a v rozkroku se, naštěstí „jen“, rozlepil. Takže jsme zacouvali a já zkoumal škody. Nakonec jsme tedy nikam nešli. Možná by jsme nakonec i nějaký náhradní outfit pro mě dali dohromady (přeci jen Darkmína sebou měla ještě latexové legíny které bych možná na sebe dostal a já latexové tílko) ale v tu chvíli bylo po náladě a mě se nikam už nechtělo. Zpětně je mi to líto ještě víc, když jsem viděl fotografie z akce. Ale přeci jen jsem rád, že se mi ten catsuit nerozlepil po cestě, nebo na akci 🙂 A plyne z toho minimálně jedno ponaučení. Latex z číny již nikdy a tečka, no nebo radši vykřičník 🙂

I přes to, že jsme tedy byli jen na dvou večerech, tak za mě tuto akci rozhodně doporučuji. Především pro ty co se rádi oblékají, a nemusí to být přímo jen do latexu. Ostatně dresscode si můžete najít na oficiálních stránkách. Tam vlastně naleznete i odkaz na galerii, tak se rozhodně podívejte. No a já rozhodně plánuji už prolomit smůlu a také někdy dorazit i na hlavní večer a snad dříve než zase za několik let 🙂

A co vy? Byly jste na PFW? Jak se líbilo? Nebo plánujete teprve vyrazit?

 

ko-fi

2 Comments - Add Comment

Reply