Chuť temnoty

Chuť temnoty je třetí díl ze série Strážci věčnosti od Alexandry Ivy.

Anotace:

Darcy Smithová vždy cítila, že se něčím liší od ostatních lidí-jen kdyby věděla, jak moc. O svém pravém původu má jen nejasné tušení, neboť vyrůstala v adoptivní rodině. Jak veliká je její cena pochopí, až když je osudově vtažena do nemilosrdného boje mezi upíry a vlkodlaky, a zároveň objevuje nový svět plný extáze-a temných vášní.
Spalovaný touhou po Darcy by udělal Styx-vládce všech upírů cokoliv, jen aby ji dostal ze spárů Salvatora, smrtelně nebezpečného vůdce vlkodlaků. Salvator ví, že čas vlkodlaků se krátí. Téměř na pokraji vyhynutí své rasy se nezastaví před ničím, aby získal Darcy jako svou královnu, protože ona je klíčem k jejich záchraně.

Konečně na scénu vstupují vlkodlaci a to je dobře, protože se musím přiznat, že je mám raději než upíry. A také se dozvídáme o nekončící válce mezi upíry a vlkodlaky. Takže můžu říct, že mě bavila o trošku víc než předešlé díly. Délka knihy (405 stran) myslím je dostačující, ani příliš dlouhá ani krátká, taková akorát. Děj plyne velmi slibně a já se nenudila, právě naopak jsem se bavila.

K příběhu: Darcy si doposud žila poklidným životem, tedy do té doby než ji v baru navštíví velmi neočekávaná návštěva v podobě Salvátora, krále všech vlkodlaků. Pochopitelně Darcy absolutně nechápe o co jde, protože o svém původu neví zhola nic a tedy vůbec nerozumí přehnanému zájmu Salvátora o svou osobu.

Darcy je pro Salvátora velmi důležitá, stejně tak pro celý národ vlkodlaků. Zvrat do toho vnese upír Styx, vládce upírů, kterému se nelíbí přehnaná pozornost vlkodlaků, kteří se točí kolem „ jeho “ Darcy. A tak ji unese, aby zjistil pravý důvod zájmu vlkodlaků. Pochopitelně Darcy z toho není vůbec nadšená a  na jejím nadšení nic nemění, když zjistí, že Styx je upír.

Jenže to ještě Styx netuší, že si vlastně na sebe ušil bič, protože Darcy ho nesmírně přitahuje a ani on jí není, tak úplně lhostejný. A tak se ti dva vášnivě sbližují, to však nehodlá Salvátor připustit a Darcy chce stále získat pro sebe. Nechtěně se do toho zamotá i Levet, takže o zábavu je postaráno.

Jak se Darcy rozhodne? Spojí se s upírem a nebo s vlkodlakem? To se dozvíte po přečtení knihy 🙂

Cituji:

Vykouzlila na tváři úsměv a položila před něj tácek.

„Mohu vám pomoci?“

Mírný úsměv rozechvěl jeho rty a odhalil jeho zářivě bílé zuby. „V to právě doufám, cara,“ protáhl se zvláštním přízvukem.

Vlasy zezadu na krku se jí naježily, když zlatým pohledem přejel po jejím tričku a příliš krátké minisukni.

V těch očích byl hlad, o kterém si nebyla jistá, zda je zcela sexuální.

Spíš jako kdyby byla chutná vepřová kotletka.

Doopravdy, jejda.

Konec citace

Věková skupina 18+, erotika zde sálá. Knížka se mi četla hezky, zpříjemnila mi čas strávený čtením. Darcy byla sympatická, ale mírně zbrklá, Styx byl vlastně takový viking, nebo k němu bych ho alespoň přirovnala. Ale stejně byl nejlepší Salvátor. Nechyběly akce, intriky a napětí.

Jen mínusy bych uvedla chybějící písmenka a překlepy, které se bohužel vyskytují ve všech knihách série :(, ale myslím, že se to  dá vydržet.

Konečný verdikt:

4-hvezdicky

 

 

 

 

ko-fi
Chuť temnoty
  • Hodnocení
4
Sending
User Review
0 (0 )

Reply