Rozepnutá

Mám novou knihu na recenzi, velmi mě bavila. Musím říct, že ze začátku jsem ke knize byla trochu skeptická, ale po přečtení se můj dojem změnil. Takže pokud by jste si knihu chtěli přečíst, neváhejte.
Autorkou knihy je Nicki Reedová.

Anotace:

Romantická komedie o ženě, jež potká ženu. A nestydí se… Petě Wheelerové se onoho osudného večera navždy změnil život – teď ho dělí na dobu „před pohovkou“ a „po pohovce“. Před pohovkou si byla Peta sama sebou jistá: pětatřicetiletá úspěšná žena provdaná za muže svých snů, s nímž se brzy chystá založit rodinu. Nikdy nepřišla do práce pozdě, nikdy se neopila pod obraz, nikdy nezažila lásku na jednu noc. Po pohovce omylem srazí cyklistku, pokusí se otěhotnět a vzápětí těhotenství ze všech sil zabránit, začne se vyhýbat manželovi, rodině i přátelům a v práci do sebe hází jedno kafe za druhým. Zamiluje se totiž, navíc do ženy. Rozepnutá je netypickým příběhem lesbické lásky ze současné Austrálie plným nečekaných zvratů, tragikomických událostí i lehké erotiky. V rámci svého žánru se však zajímavým způsobem dotýká i dosud mnohdy tabuizovaného tématu vnitřního i vnějšího coming outu a všeho, co ho provází.

Takže musím přiznat, že knihu jsem si koupila na manželův popud a jak už jsem psala na začátku, tak jsem se musela trochu nutit, abych ji přečetla. Ale po pár stránkách mě vážně bavila. V knize se dočteme jaké to je, když se vdaná žena zamiluje do ženy a co jí to všechno přinese.

K příběhu:

Peta žije se svým manželem, který je pracovně velmi vytížený a vlastně i ona tráví v práci více času než je třeba. Takže se sobě vzdálili, oba to pociťují, ale Mark si myslí, že dítě by to mohlo vyřešit. Na své narozeniny provede věc, kterou by nikdy neudělala a to, že skončí na pohovce s cizí dívkou. Od té doby se celý její život změnil. Mark by chtěl se svou ženou dítě, ale Peta se na takový krok ještě necítí připravená a tak si vezme bez vědomí manžela prášek, který má zabránit otěhotnění.
Poté vyhledá dívku z pohovky a pomiluje se s ní. Obě poznají, že to mezi nimi jiskří a chtějí být spolu, ale co Petin dosavadní život? Má ho jen tak hodit za hlavu? Co na to řeknou její přátele a rodina? Ale nejdůležitější je co na to řekne Mark?

Cituji:

Už to nevydržím.

„Můžeš si svléknout tričko, Beej?“

„Popros.“ Ďolíček vypracované tělo dokonale doplňuje.

„Ne. Sundej ho.“

Poslechne, mrskne trikem do rohu pokoje. „Ještě něco?“

„Ne-e, zbytek si nech.“

Konec citace

Obdivovala jsem Petu, že to vše dokázala, myslím, že já bych na to neměla sílu. Jasně, to říkám, protože nevím co bych dělala kdyby se to stalo, ale vážně ani si to neumím představit.
Líbilo se mi, že přátelé i rodina při ní stáli a podrželi jí.

Takže vážně mohu knihu doporučit, je vtipná a celý příběh je velmi čtivý.

Konečný verdikt:

 

ko-fi

Rozepnutá
  • Erotika
  • Čtivost
  • Příběh
  • Styl psaní
3.8

Reply