Tip na komiks: Justina a Julietta

Tento komiks je od španělského kreslíře Raúla Cácerese a jeho předlohou nebo by se dalo říct inspirací jsou knihy Justina aneb Prokletí ctnosti a Julietta čili Slasti neřesti od autora Donatiena Alphonse François de Sade, kterého známe jako Markýze de Sade.

Hlavními hrdinkami jsou sestry Justina a Julietta a jejich životní příběh vypráví právě Julietta.
Společná cesta sester se rozdělí po smrti jejich rodičů. Neřestná Julietta navrhne, že by se obě mohly živit jako děvky s čím samozřejmě ctnostná Justina nesouhlasí a každá si jde svou cestou. Ale jak už to tak bývá, tak Julietta má téměř na růžích ustláno, zatímco Justina prochází peklem.

A proč by vás měl zaujmout? Myslím, že určitě kresba, která je vážně dobrá, tak zaujme. Sice je komiks černobílý, ale myslím, že to vůbec nevadí, naopak si myslím, že se to velmi hodí. A určitě také téma celého komiksu. Což je například ponižování, znásilňování, bičování, sex různých podob a mnoho dalšího. Tak pokud jste četli nějakou knihu od Markýze de Sade a líbila se vám a i když jste žádnou nečetli, ale máte rádi toto téma, tak určitě si komiks přečtěte.
A ještě musím dodat, že je to první svazek, nevím z kolika a kdy vyjde další, ale doufám, že brzy, protože musím vědět, jak to bude pokračovat.

A tady malá ochutnávka.

ko-fi

Reply