V objetí temnoty

V objetí temnoty je druhý díl ze série Strážci věčnosti od Alexandry Ivy.

Anotace:

Lady Shay je poslední svého druhu, napůl člověk, napůl Shalott. Její krev je drahocenější než zlato, protože dokáže vyléčit všechny neduhy. Leží na ní však kletba, kvůli které musí sloužit vždy majiteli talismanu, jež ji ovládá. Krutými cestami osudu se dostává do aukční síně, kde si ji kupuje Viper, okouzlující šéf klanu upírů.
Shay a Viper se spolu nesetkávají poprvé. Kdysi mu zachránila život a od té doby po ní Viper touží. Jako se svou otrokyní si s ní může nakládat dle libosti, ale místo jejího těla a krve mu nejvíce záleží na její dobrovolné kapitulaci a lásce. Shay navíc potřebuje ochránit, protože ji pronásleduje tajemné, velmi mocné zlo, tak silné, že dokonce ohrožuje i Viperovu existenci. Upír se však své otrokyně nemíní vzdát, naopak je odhodlán jít až do samého pekla, aby mohl na věky žít v jejím objetí.

Po přečtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat druhého. A čekání se vyplatilo, opět jsem ji měla přečtenou za chvíli (341 stran). Psaní autorky se mi líbí, nechybí humor ani napětí. Dokáže udržet čtenáře napjatého až do konce (nebo takhle to alespoň je u mě). Hlavním hrdinou je zde upír Viper, se kterým jsme se setkali už v prvním díle. Je to opět sexy upír a musím říct, že se mi líbil o trochu víc než Dante.

K příběhu: Shay je Shalott, je velmi vzácná, protože je poslední svého druhu. Jejího otce zabili upíři, proto je od té doby nenávidí. Jako otrokyni si ji drží troll Evor, který ji chce dostat do postele, ale Shay se tomu brání, není divu, Evor je odporný. Spolu s ní v kobce je zavřený i její přítel Levet, což je malý, roztomilý, ale trošku přisprostlý chrlič.

Jednoho dne se Evor rozhodne Shay prodat v aukci, pro ni je to samozřejmě ponižující, ale co je ještě horší, že ji v aukci vyhraje upír, ale ne jen tak ledajaký, toho upíra zná, je to ten co jí před několika týdny zachránil život a teď ji chce, jako svou otrokyni. Proč? Nenáviděla ho!

Shay Viperovi absolutně nevěří, vždyť je přece upír a určitě ji chce jen pro její krev. On jí, ale tvrdí, že ji nechce využívat a také to dodrží. Musí si přiznat jejich vzájemnou přitažlivost, i když velmi nerada. Není se tedy čemu divit, když své touze a vášni podlehnou. Bylo by to krásné, jen kdyby se kolem Shay stále nestahovaly mračna zla, protože někdo stále touží po její vzácné krvi a není to nikdo s dobrými úmysly. Musí tedy přijít na to, kdo to je.

A kdo tedy touží po její krvi? To se dočtete v knize 🙂

Cituji:

„Žádný zhrzený majitel z minulosti?“ zeptal se Viper.

„Kromě Evora, který vlastnil moji kletbu, jsem patřila pouze Edře.“ Zaťala zuby. „A teď tobě.“

„A co bývalý milenec, který může cítit zášť?“

Shay cítila, jak bezdůvodně rudne. „Ne.“

„Opravdu ne?“

„Nic, co by tě mělo zajímat.“

„Začalo mě to zajímat, když se nás někdo pokusil zabít.“

Shay si zuřivě zatahala za cop a podívala se do Viperova krásného obličeje. „Tak mě vrať zpátky Evorovi.“

„To nikdy.“ Bez varování se naklonil a uvěznil ji v rohu sedadla svými pažemi. „Jsi moje.“

Jeho obličej byl tak blízko, že jasně viděla zlaté záblesky v jeho roztoužených očích. Srdce se jí rozbušilo tak, že hrozilo vyskočit z hrudi.

Konec citace

Věková skupina opět 18+, erotika nechybí, naopak kdo ji má rád, ten si přijde na své.

Nová postava, se kterou se budeme i nadále setkávat v této sérii je Levet. Nemá rád upíry a vlastně ani vlkodlaky, ale velmi rád si z nich tropí žerty, upíři a stejně tak vlkodlaci ho také zrovna v lásce nemají. Ale je vážně úžasný.

 

Konečný verdikt:

4-hvezdicky

 

 

ko-fi
V objetí temnoty
  • Hodnocení
4
Sending
User Review
0 (0 )

Reply