Zrzka se odhaluje aneb George a Bláznivka podruhé

Zrzka se odhaluje je druhá kniha ze série Zrzka od autorky Alice Claytonové.

Anotace:

Zrzce Grace jde všechno jako po másle. Zkouší svou vysněnou roli v muzikálu na Broadwayi a telefon jí zaplavují „žhavé“ textovky a fotky od jejího miláčka Jacka Hamiltona, kluka, na kterého si brousí zuby snad každá ženská od západu po východ. Bože, vždyť Jack je filmová hvězda a na vrchol dokáže neomylně dovést nejen Grace, ale i svou kariéru…
Co na tom, že Grace žije v New Yorku a Jack v Kalifornii? Jenže idyla netrvá dlouho. Vztah na dálku je pěkná dřina, stejně jako nutnost udržet ho před neodbytnými novináři pod pokličkou. Společných víkendů, byť sebevášnivějších, je žalostně málo a Jackovy fanynky? Tak ty jsou jako utržené ze řetězu — nedají mu chvilku pokoj. Kromě toho si na Grace už dlouho dělá zálusk její dávná láska Michael, jenž jí kdysi zlomil srdce a teď ji chce získat zpátky. A když se začne proslýchat, že Jackovy city k nádherné, nohaté bývalce dosud nevyhasly, Grace zapochybuje.
Dokáže jejich vzájemné pouto vyvážit nevýhody vztahu na dálku, nebo dá Grace přednost klidu a jistotě, kterou jí nabízí Michael?

Musím říct, že druhý díl byl trošku slabší než ten předchozí, ale zase jsem se dozvěděla, jak se rozvíjejí osudy hrdinů. Takže to absolutně nebyla ztráta času, naopak, opět jsem se pobavila, protože hlavní hrdinové jsou zkrátka veselé kopy.

K příběhu:

Grace nyní žije v New Yorku, protože zde má velmi dobrou práci, o které vždy snila a konečně se její sen vyplnil, v podobě úspěšného muzikálu. Který napsal její starý přítel Michael a obsadil ji do hlavní role, za což je mu Grace neskonale vděčná. Jenže k úplné spokojenosti jí přeci něco schází a to něco, nebo spíš někdo je její přítel Jack. Sice spolu stále chodí a velmi se milují, ale dělí je od sebe velmi mnoho kilometrů (pro zajímavost jsem koukla jak je daleko New York od L.A. a tady je i odkaz a jak poznamenal Reaven, autorka si nemohla vybrat dvě vzdálenější města 🙂 )Vídají se poměrně málo, protože Jack má moc práce, jelikož je hlavní hvězda filmu Čas a i Grace má mnoho práce díky muzikálu.
Ale jejich láska je pevná a  proto jejich vztah vydrží i na dálku. Když má jeden z nich trochu volného času, neváhá a letí navštívit toho druhého. Vypadá to velmi krásně, tedy do té doby než Grace začne přemýšlet o budoucnosti.

A co se tedy stane, rozdělí Grace a jejího milovaného Briťáka její rozhodnutí? To se dozvíte po přečtení knihy 🙂

Cituji:

Při jedné z posledních textovek od něj mi naskočil na tváři ruměnec…a pořádný.

Grace, dnes te budu soustat tak dlouho, az z toho budes mit pred ocima mzitky. Jsi na to pripravena, Blaznivko?

Ach, sladká perleti…

Georgi. Okamzite. Sem. Koukej. Prijet. Chci spatrit raj.

A poslední:

Grace, v 9 te vyzvednu u divadla a pujdeme na veceri. Prijedu v mensi cerne limuzine. Nemusis mit kalhotky.

Ten mizera. Ještě pořád jsem před sebou měla čtyři hodiny zkoušení. Jak je proboha přežiju?

Konec citace

Hlavní hrdinové jsou stále sympaťáci a stále stejně potrhlí, takže to se mi na knize líbilo.

Jen mi lezlo trochu krkem celkem dost často se opakující slovo „kozičky“, ze začátku mě to vůbec nevadilo, ale když se to v knize vyskytuje tolikrát, tak už je to vážně  na bednu 🙂 Přijde mi, že autorka se vždy zaměří na nějaké slovo, které je její oblíbené (nebo nevím jak to dělá) a potom se s ním v knize setkáváme až moc často. Ale tohle je pouze můj názor 🙂

A co ještě dodat? Asi jen to, že už se těším na závěrečný díl.

Konečný verdikt:

 

 

ko-fi
Zrzka se odhaluje
  • Hodnocení
3.7
Sending
User Review
5 (1 hlas)

Reply