Spolu v temnotě

To je vlastně takové doplnění celé série Strážci věčnosti. Kniha obsahuje tři povídky, první Kde sídlí temnota, druhá Překvapení temnotou a třetí Temnotou navždy.

Anotace:

Kde sídlí temnota: Matka čtyř čistokrevných vlkodlačic Sofie, zachránkyně rasy, si nepřipadá vůbec jako nastávající babička – i když pomyšlení na širší rodinu v ní už nevyvolává takový strach. Ten naopak pociťuje při anonymních výhrůžkách, kterými se jí někdo snaží zastrašit. Král však nenechá dlouho svou tchyni v ohrožení!

Překvapení temnotou: Vůdce londýnských upírů má problém – nemůže přestat myslet na překrásnou dívku. Juliet se oprávněně bojí, aby neskončila jako spousta jiných žen, kterým Viktor věnoval přízeň – se zlomeným srdcem. Chtě nechtě s ním však musí nakonec spojit své síly, aby společně zachránili nejbližšího přítele.

Temnotou navěky: Uriel se podobá andělovi. Tak to alespoň připadá Katty, když jí osvobodí ze zakletí, jež jí opřádalo po dvě staletí. Při útěku ze stříbrné cely je provázejí nesnáze… a v Katty se sváří odpor vůči upírovi s náklonností ke krásnému a jemnému muži. Uriel cítí také víc, ale ve sblížení s krásnou cikánkou mu brání tajemství.

Ani mi nevadilo, že kniha obsahovala tři příběhy, bylo to takové oživení, protože kdyby někoho nebavila třeba první povídka, mohl se těšit na druhou a nebo na třetí. Kniha je kapánek kratší než předchozí díly (344 stran), ale nevadí, přeci jen nesmí se to brát jako samostatný příběh, ale jen jako doplnění. A to si myslím kniha splnila. A i když kolem číhá nebezpečí hlavní hrdinové si vždy najdou chvilku na erotiku.

K příběhu: Kde sídlí temnota se odehrává někdy mezi sedmým a devátým dílem. Je o Sofii, která je matka vlkodlačích čtyřčat. Na první pohled se může zdát, že je to jen blonďatá kráska, ale jak se říká zdání klame a to je právě případ i u Sofie. Ta rozhodně není žádná křehká květinka a umí se o sebe postarat sama, jak by ne, když je čistokrevná vlkodlačice.

Sofie si hodlá otevřít striptýzový klub, jenže její tchán Salvátor o ni má strach a chce ji chránit, ale Silvie o tom nechce ani slyšet. Sice dostává výhružné dopisy, ale nijak tomu nevěnuje pozornost. Nakonec však Troy, princ všech skřítků jí sežene bodyguarda v podobě neodolatelného čistokrevného vlkodlaka Luca. Sofie ho však odmítne, ale Luc se tak snadno nevzdává, dostal rozkaz ji chránit a hodlá ho dodržet.

Když už jde Sofii vážně o život Lucovu pomoc neodmítne a nechá se chránit. Mezi tím samozřejmě nechybí postelové hrátky a někdy i mimo postelové 🙂 ,ale bez nich by to samozřejmě nešlo.

Kdo chce tedy Sofii ublížit a ochrání ji Luc?

Překvapení temnotou se odehrává přibližně dvě stě let před Zrození temnoty a doplňuje události ze sedmého dílu (Pohlceni temnotou). Vypráví o Viktorovi, markýzi De Rosa, který je vůdce londýnského klanu upírů. Viktor nesmírně touží po slečně Juliet Lawrencové, protože když ji spatřil poprvé, věděl, že musí být jeho. Naopak Juliet nechce o Viktorovi ani slyšet, sice je to pouhá její maska, protože i ona po něm velmi touží, ale snaží se mu vyhýbat co to jde.

Juliet má magické schopnosti, které zdědila po svém otci, který byl skřítek a po matce, která byla čarodějka a díky nim dokáže najít magické předměty a kvůli této schopnosti ji drží pod svými ochranitelskými křídly lord Justin Hawthorne, který je mág.

Juliet se nevědomky pouští do nebezpečí, když chce zachránit svého přítele Leveta, který byl opět v nesprávný čas na nesprávném místě. Ale Viktor naštěstí vše zjistí a neváhá jít Juliet na pomoc.

Zachrání Viktor Juliet a Leveta? A co je čeká za nebezpečí?

Temnotou navěky se odehrává přibližně mezi sedmým a osmým dílem série a také navazuje na Překvapení temnotou, odehrává se přibližně dvě stě let po té. Opět se zde setkáme s upírem Urielem, který je pobočník Viktora a od něho dostane úkol přivést Katy, která je matka Layly (hlavní hrdinka z Pohlceni temnotou) a také sestra upírky Mariky, která ji společně se Sergejem držela v zajetí.

Když ji Uriel zachrání, tak z toho není dvakrát šťastná, jelikož nesnáší upíry, ale časem zjistí, že Uriel je jiný. Ale ještě před tím musí společně projít peklem a to doslova a utkat se s nejrůznějšími netvory. Ale i v těchto chvílích zbude čas na erotiku.

Zachrání Uriel Katy?

Cituji:

Otřásla se a instinktivně se k němu přimáčkla.
„Ano?“
„Musíme si promluvit.“
Odtáhla se a podezíravě se na něj zamračila.
Ta slova zněla jako studená sprcha.
„Proč se mi ta slova nelíbí?“
„Prostě potřebuju, abys věděla…“ Spolkl zbytek slov a nasadil nečitelný výraz.
„Co?“
Odmlčel se, jako kdyby se rozmýšlel, co má říct. Pak jen krátce zakroutil hlavou.
„Později.“
Oukej. Její neurčitý neklid se proměnil ve skutečnou starost.
„Lucu?“
„Promiň.“ Sklonil se a vlepil jí žhavý polibek, ze kterého jí celým tělem projelo vzrušení. Pak vykročil ke dveřím.
„Nesmím se zpozdit.“
Sofie pozorovala jeho odchod se zamračeným výrazem. Věděla, že by byla ztráta času přesvědčovat ho, aby prozradil, co ho trápí.
Přizná to, až bude připravený.
Rozhodila rukama a zamířila do sprchy.
„Ti muži!“

Konec citace

Věková skupina určitě 18+, protože erotiky je tady víc než dost.

Ze tří povídek se mi nejvíc líbila ta první, protože ta mi přišla taková nejpropracovanější. Potom druhá, ta také šla, ale třetí to už jsem si přečetla jen proto, abych věděla co se stane, ta mě bavila nejméně. Nevím ani proč, ale zkrátka to tak bylo. Není to ani tak postavami, ale možná dějem, že je tak uspěchaný. Ale za přečtený rozhodně stojí.

Konečný verdikt:

4-hvezdicky

 

 

ko-fi
Spolu v temnotě
  • Hodnocení
4
Sending
User Review
0 (0 )

Reply