Pohlceni temnotou

Pohlceni temnotou je sedmý díl ze série Strážci věčnosti od Alexandry Ivy.

Anotace:

Layla neví o svém původu vůbec nic kromě toho, že jeden z jejích rodičů musel být džin. Podědila po něm některé nadpřirozené schopnosti, ale jako kříženec je může využívat jen omezeně. A přitom by tolik potřebovala, aby byla schopna uchránit přede všemi malé děťátko, které se cestami osudu ocitlo v její péči. To dítě je naprosto neobyčejné, neroste, nestárne, ale Layla ho miluje a jako každá matka chrání…

V nerovném boji proti všem získává nečekaného spojence – mocného upíra. Tane je drsný válečník a bouřlivý milovník, ale žena v nesnázích v něm probouzí city, o nichž sy myslel, že jsou už dávno pohřbeny v jeho minulosti…

Boj s osudem není zdaleka vybojován, i když má dvojice na své straně věrného pomocníka, kamenného chrliče Leveta…

Opět autorka nezklamala, kniha je čtivá a bavila mě, sice trochu méně než předchozí díl, ale také jsem se při čtení nenudila. Má zas o pár stránek více (384 stran), mě to však nevadilo, protože když se do knihy začtu a baví mě, tak ji mám přečtenou za chvíli. Hlavními hrdiny jsou míšenka džina Layla a upír Tane. A také se zde setkáváme se starými známými, například s Levetem.

K příběhu: Míšenka džina Layla nemá svůj život vůbec lehký, protože o svém životě vlastně neví vůbec nic, neví kdo byli její rodiče, ale s určitostí ví, že své schopnosti musela zdědit po nich. Jelikož je pouze míšenka džina, nemá své schopnosti zcela pod kontrolou a může být velmi nebezpečná. Proto také jsou míšenci zabíjeni.

Tane je Charon, tedy zabíjí upíry, kteří jsou nebezpeční nejen pro lidi, ale i pro ostatní bytosti. Je to mocný válečník, který se ničeho a nikoho nebojí.

Příběh se odehrává přibližně na konci pátého dílu, kde má Tane najít čarodějnici, která pomáhá psovi Cainovi. Jenže ta domnělá čarodějka je ve skutečnosti Layla, která se snaží ochránit dítě, které nalezla v tajemné mlhovině.

Tane je sice drsňák, ale když pozná Laylu chce ji ochránit, jelikož k ní pomalu začíná cítit něco, co už dlouho nepoznal. Layla se sice brání všem citům vůči Tanemu, ale nakonec stejně podlehne. Ale to neznamená, že zapomněla na ochranu dítěte, je rozhodnutá za něj položit život.

A jak to nakonec vše dopadne? To se dozvíte až po přečtení knihy 🙂

Cituji: 

„S kouzly i bez kouzel, prostě jsi mojí součástí,“ řekl a z jeho hlasu byla znát divoká síla.
Odtáhla se a zvědavě si prohlížela jeho temný výraz.
„Co to říkáš?“
„Jsi mou spřízněnou duší. Rád bych to učinil oficiálním.“
Layle vypnul mozek ve stejném okamžiku, kdy se jí rozbušilo srdce a začalo jí v hrudníku poletovat jako pingpongový míček.
„Spřízněná duše? Partnerka?“
Tane sevřel rty. „Jsi šokovaná nebo vystrašená?“
„Jsem ohromená,“ přiznala ochotně.
Zamračil se, jako kdyby ho její reakce zmátla.

Konec citace

Věková skupina 18+, jako v předchozích dílech ani tady erotika nechybí. A opět se můžete těšit na tvrdohlavou hlavní hrdinku a na tvrďáckého hlavního hrdinu, který jak spatří svou milovanou roztaje jako máslíčko 🙂

Zkrátka s čistým svědomím mohu knihu doporučit, myslím, že pokud se vám líbili předchozí díly, tak ani tento neodsoudíte.

I obálka se mi líbila, je taková jednoduchá, ale v jednoduchosti je přeci krása.

Konečný verdikt:

4-hvezdicky

ko-fi
Pohlceni temnotou
  • Hodnocení
4
Sending
User Review
0 (0 )

Reply