Recenze – Silikonový olej od MH Sexshopu

Jestli jste četli náš článek o tom jak jsem já Reaven začínal s latexem, dočetli jste se tam, že zpočátku jsem měl poměrně strach, že nebudu vědět jak se o svůj latex starat a tak si ho brzy zničím. A nejen to, čím navíc ten latex leštit? Jak ho oblékat?

Po chvíli brouzdání na internetu jsem zjistil, že co se týče oblékání existují vlastně jen tři možnosti, i když vlastně spíše dvě.

Jedna možnost je oblékat se bez použití čehokoliv jiného. Předpokládám, že to nikdo nepoužívá, možná tak na nějaké krátké rukavičky a i tak asi dá dost práce si je obléct. Ale použít se samozřejmě může.

Druhou možností je použití pudru. Pudr můžete použít různě, posypat tím vnitřní stranu oblečku, nebo ho nanést na tělo. Ano oblékání je lepší a snazší, ale u mě moc nezabodoval. Vyzkoušel jsem si ho jen párkrát. Trošku jsem si totiž objednal při první koupi. Ani ne tak proto, že bych očekával, že ho budu používat, ale protože pokud vám latex nesedne a vy ho chcete vyměnit, či vrátit, je lepší když použijete pudr. Naleštěný latex vám třeba ani nevymění. Takže ano pudr pomůže a dá se v pohodě použít. Já na něm, ale nemám rád jak ho mám pak všude. A tím nemyslím po těle, ale po oblečení a vlastně po celém bytě. Jsem prostě nemehlo a všechno musím hned zaneřádit. Oblékání sice snazší je, ale i tak to dle mě nebylo ono. Ostatně toho pudru musíte použít opravdu hodně, aby pomohl. Navíc po napudrování, pak dá dost práce latex omýt.

No a jak tušíte třetí možností je olej na latex. Já používám Silikonový olej od MH Sexshopu. Přiznám se rovnou, že jiný jsem nezkoušel, popravdě ani jsem neměl potřebu žádný jiný hledat. Proč? Inu protože, mi vlastně poprvé došel až letos. Po tom co ho mám několik let. Ano, latex na sobě nemám moc často (musím to změnit!!!), ale tady vidíte, že při každém mytí či oblékání stačí opravdu jen trochu oleje.

Jak už jsem tedy naznačil, Olej má několik výhod. Zaprvé to co se líbí asi většině lidem co mají rádi latex. Dodá latexovému oblečení lesk, který si dokáže poměrně dobře udržet. Za druhé vaše latexové oblečení chrání proti vnějším vlivům. Hlavně si to nepředstavujte tak, že vaše oblečení je pak nezničitelné a nemůže se vám roztrhnout, tak to opravdu není. Spíše zpomalí stárnutí latexu a tak si vaše oblečky budete moct užívat déle, tedy pokud se o ně budete s patřičnou láskou starat 🙂 A za třetí oblékání, které jsem již zmínil.

Jak se správně má Silikonový olej používat? Stačí do vany, nebo lavoru napustit vlažnou vodu a přilít trochu oleje. Ten ve vodě rozmíchejte. A pak v této vodě vymáchejte své latexové věci. Důkladně a z obou stran. Po koupely nechte své oblečení důkladně proschnout, opět z obou stran.

Pak bude vaše prádélko pěkně lesklé, připravené k oblečení a ještě chráněné.

Olej má samozřejmě i své nevýhody. A to především, že je to olej a je tedy mastný. Mastné zůstává trochu i vaše oblečení. Ale není to nic hrozného, nikdy jsme neměli problém, že by to nechalo nějaké skvrny na povlečení, nebo tak něco. Jen prostě nádobu, nebo vanu ve které koupete své oblečení, musíte zase odmastit. Nic co by nespravila trocha jaru. Také bacha na místa kde olej používáte. Trochu se mi ho povedlo rozlít po koupelně a nějaký čas to tam pěkně klouzalo 😉

Oleje se zároveň nemusíte bát, používá se při výrobě kondomů a je tak zdravotně nezávadný. Navíc je čirý a bez jakéhokoliv zápachu. Olej vám přijde v plastové lahvi, bez nějakých zbytečných ozdob, či obrázků. Pouze se štítkem s označením a důležitými informacemi. Menší lahev je navíc opatřena dávkovačem, aby jste zbytečně neplýtvali olejem. Doporučuji začít s tou, pokud se vám osvědčí, jako mě, není problém příště koupit větší, která již dávkovač nemá. A z té větší si olej postupně přelívat do té menší.

Ještě vám můžu říct jak olej používám já osobně. Už bude na vás jestli si z toho něco vezmete. Při oblékání jsem zpočátku spoléhal jen na to, že oblečení vyprané v oleji je trochu mastné. A ano jde se bez problému obléci i tak. Například se samotnými ponožkami, rukavicemi, tílkem nebo třeba maskou není vůbec problém. Pokud si chci ale obléci třeba catsuit, kápnu si trochu oleje na tělo, či místo kde se zrovna chystám natáhnout latex a důkladně si ho tam rozetřu. Latex se pak obléká mnohem snadněji. Krásně po těle pak klouže. Ano jste pak celý mastní, ale stejně když si latex sundáte, tak první co uděláte je, že jdete do sprchy 🙂

Pokud máte strach, že je vaše oblečení moc mastné a poničíte si zařízení bytu, využívám ještě jednu věc. Hadřík od BeGloss. Samozřejmě můžete použít i jejich leštidlo, pokud chcete dosáhnout ještě většího lesku. Hadřík jsem se naučil mít vždy blízko sebe, můžete s ním setřít nějakou špínu, ale hlavně můžete mastnotu zčásti „utřít“. Nebo naopak můžete na hadřík trochu oleje kápnout a trochu se více naleštit. K tomu ale využívám leštidlo také přímo od BeGloss. Zpočátku mi ale bohatě stačil lesk který mi dodal olej když jsem ho použil k praní. Opravdu nic jiného nepotřebujete.

No a když je na čase si latex sundat, připravím si lavor s vlažnou vodou. Tam své použité a tím pádem upocené latexové oblečení dám a pořádně ho properu, abych se zbavil veškeré špíny a potu. Pak vodu vyliji a napustím znova, tentokrát do ale do ní přimíchám i trochu oleje. A znova důkladně vymáchám. Pak už jen okapu, aby mi ta stékající mastná voda netekla moc po bytu a dám oblečení usušit. Když je suché z obou stran, dám ho do skladovacího boxu, kde je uložené.

Toť vše, možná to podle popisu vypadá složitě, ale nebojte není. Je pravda, že někdy na mytí po celodenním nošení opravdu nemám náladu, ale je to potřeba. Tím však netvrdím, že jsem mytí latexu někdy nenechal až na další den.

Pokud stále tápete, zkuste se podívat na toto video, přímo od MH Sexshopu, kde je vše krásně vysvětleno a hlavně vidíte to přímo na vlastní oči. Na tohle video jsem koukal několik dní než jsem se odhodlal první latex objednat 🙂

Jak jste asi pochopili silikonový olej od MH Sexshopu doporučuji všemi deseti. Myslím, že nemůžete šlápnout vedle pokud si ho koupíte. Asi must have předmět pokud chcete vlastnit nějaký latexový kousek a řádně se o něj starat, aby vám dlouho vydržel.

A co vy? Už jste silikonový olej zkoušeli? Nebo používáte nějaký jiný? Dejte nám vědět!

ko-fi

Silikonový olej od MH Sexshopu
  • ochrana latexu
  • lesk latexu
  • pomoc při oblékání
  • cena/výkon
4.8

Zhodnocení

+ Jedná se o 3v1 (dodá lesk, pomáhá s oblékáním, chrání latex)
+ Je levný
+ Dlouho vydrží

– Jediná nevýhoda je už z podstaty oleje, že je mastný. Ale není to žádná překážka.

Rozhodně MUST HAVE pro všechny latexové nadšence.

Reply