Sexkomiks – První komiksové dějiny sexuality – recenze

Mám opět recenzi na komiks a tentokrát to bude komiks, který se zabývá sexuálními dějinami. A jelikož jsou to dějiny, tak se musí začít od začátku, tedy když naši předkové byli ještě opice. Ale všichni nevěří, že pocházíme z opic, tak je tam také popsáno stvoření světa, jak ho známe z bible a mohu říct, že obrázky, které to doplňují jsou vážně povedené. Celá první kapitola se zabývá stvořením světa a prvními lidmi.

Druhá kapitola je o Babylonu a volné lásce. Manželství bylo dohodnuto mezi otci a snoubenci si byli zaslíbeni již v dětství. Pokud byla manželka plodná, bylo to vlastně její „štěstí“, neplodnou manželku by mohl manžel zapudit. Ale volná láska platila jen pro muže, muž si mohl užívat s jinými ženami, žena ne. Vdané ženy byly brány jako majetek, byly utlačovány.

Třetí kapitola je o Egyptě a jeho rovnosti mužů a žen. Nejprve je popsán zrod světa a bohů. Homosexualita byla sice tolerována, ale nebyla vnímána nijak pozitivně. Egypt byl zemí manželské lásky. K vládě se dostává Kleopatra, kterou v Egyptě milovali, ale v Římě jí nemohli přijít na jméno.

Čtvrtá kapitola vypráví o Řecku a jeho bozích a bájných hrdinech. Bohové byly pro řeky vzorem a snažili se žít jako oni. Je zde zmíněn Hermafrodítos, tedy bytost, která je napůl muž a napůl žena. Také zde slavili falické svátky, každý rok z jara. Trvaly tři dny a vždy šel průvod skládající se z mužů i žen. Po průvodu vypukly orgie, které znamenaly nástup jara. Homosexualita zde není zatracována, ale jen pokud je to starší muž a mladý chlapec. Ženy opět byly utlačované, ale ke konci 5. století př. n. l. se vzepřely proti nezájmu svých manželů a také ony mohly okusit lásku se ženou.

Pátá kapitola je o Římě a jeho vzestupu a pádu. Jistě víte z dějepisu, kdo založil Řím, tak to můžeme přeskočit a rovnou zamířit dál a to, že ze začátku byl Řím pod nadvládou Etrusků a ti ponechávali ženám velkou svobodu. Ženy mohly nahé cvičit společně s muži, mohly si bezstarostně na veřejnosti užívat s muži, ale poté co Římané svrhli etruského vládce, nastolili  republiku, tak byl konec takovým radovánkám. Ženy byly opět utlačované a muži si mohli dělat prakticky cokoliv. Také slavili mnoho svátků, které doprovázeli orgie, nepřipomíná vám to něco? Manželský sex je pro ženu „nuda“, protože musí jen ležet a nijak se nezapojit. Ale to změní Ovidiovo Umění milovat. K vládě se dostane Caligula, který je krutý a násilnický a po něm další. Nastává éra křesťanství.

Šestá kapitola je o středověkém ráji i pekle. Začínáme Svatým Augustinem, který v dětství byl velmi neposlušný, ale v dospělosti se zřekl všeho tělesného. Stále si dívky nemohly zvolit svého vyvoleného, ale musely se podrobit výběru manžela od svých rodičů (hlavně tedy ve šlechtických vrstvách). Ženy za nevěru čekala smrt, zatímco muži nehrozil žádný trest a když, tak pokuta. Bylo známo, že sex zkracuje život, protože orgasmus znamenal, jako kdyby vám dvakrát pustili žilou. Prostituce a bordely byly tolerovány, zato homosexualita byla velmi odsuzována a byla označena jako zvrhlost, která se rovná kanibalismu. Dále je zde Johanka z Arku, pro jedny zbožná dívka a pro druhé čarodějnice. A tím se dostáváme k čarodějnictví, které bylo krutě stíháno a mnoho lidí z něho bylo nařčeno a následně usvědčeno a to znamenalo smrt.

Sedmá kapitola se věnuje renesanci. Církev je proti všem sexuálním praktikám, které nezahrnují plození dětí, takže je zakázáno masturbace, felace, cunnilingus a anální styk. Homosexualita je špatná, ale někteří si nemohou pomoct. Novinkou je manželství z lásky a také nahota v umění, protože i ženy mají právo na krásu i na lásku. Leonardo da Vinci je první člověk, který pitval a také kreslil člověka a jeho genitálie a také jako první znázornil anatomii plodu a těhotné ženy. Nastala ničivá epidemie syfilis, ale byl vyroben prezervativ, který měl bránit dalšímu rozšíření nemoci. Muži byli podrobování prošetření, jestli nejsou impotentní a ženy zas jestli nemají „velamen“, což měla být zvláštní blána, která brání vstupu penisu.

V osmé kapitole se dozvíme, že byl vynalezen mikroskop a díky němu mohli pozorovat mužské spermie a také ženské vajíčko. A opět je masturbace zakazována, protože je špatná. A objevuje se mýtus o falické ženě, která by se mohla rovnat muži svým klitorisem, který rozměry překoná mužský úd. A proto je třeba hanebný klitoris řezat, pálit no prostě kastrovat, auvajs.

Devátá kapitola je o osvícenství, represi a libertinství. Opět je zde svatba z lásky, mladí novomanželé jsou brzy ráno vzbuzeni a kontrolováni, jestli „zamazali“ povlečení a tím se dokazuje, že dívka byla panna a muž není impotent. Do roka po svatbě se očekávalo, že přijde dítě, ale když už bylo dětí moc, tak se rozmohla přerušovaná soulož. Potraty však byly trestány smrtí. Také se rozšířila erotická literatura, což někdo uvítal, ale byla zakázaná, přesto se šířila.

Kapitola desátá nás zavede do 19. století. Je to doba paradoxů, na jedné straně se rozvíjí prostituce a na straně druhé je měšťanské puritánství vzývající čistý ideál ženství. Napoleon Bonaparte byl dvakrát ženatý a měl přes padesát milenek a téměř každý rok se mu narodí jeden levoboček. Královna Viktorie prý byla pěkná potvůrka, tedy před lidmi se samozřejmě chovala jako správná královna, ale když byla se svým manželem v ložnici to bylo něco jiného. Panenství je velmi důležité a dívky jsou díky němu ideál. Panuje sexuální zdrženlivost, ženy musí ovládat své sexuální touhy, ale když to přijde na manžela, tak zkrátka manželské povinnosti se musí dodržet. Objevuje se šokující Kámasútra a homosexualita přestala být trestným činem (tedy téměř všude).

Předposlední jedenáctá kapitola je o 20. století a jeho sexuální svobodě. Byla vynalezena podprsenka, dvoudílné plavky, nitroděložní tělísko a také byl objeven bod G. Dále je vynalezena antikoncepční pilulka, ale církev ji zakáže, no nakonec je schválena (církev je stále proti) a tím začíná éra rozkoše a lidé už se nebojí nechtěného těhotenství. Sexuální volnost se dostala všude, v kině se promítají zakázané filmy a homosexualita už není nemoc.

Poslední dvanáctá kapitola pojednává o 21. století a budoucnosti. Na internetu najdete všechno, dnes nejsou zábrany, což je v něčem dobré a v něčem naopak ne. Sexshopy vypadají lépe a nemusíte se stydět, když jdete dovnitř, vždyť nejste jediní. Jen z budoucnosti mám celkem strach, tedy alespoň kdyby to bylo jako z komiksu. Například klonování, lidé už se rozmnožují nepohlavně, líbání je zakázáno a spoustu jiných.

Tak musím říct, že komiks mě bavil i pobavil, kresba je hezká a popisky jsou zajímavé. Takže určitě doporučuji k přečtení a pokud jste už četli, tak napište svůj názor. Pokud vás zajímá historie sexu, zde se o tom můžete dozvědět jak zábavnou, tak i zajímavou formou. A třeba se dozvíte i něco co vás ve škole v hodinách dějepisu neučili 🙂 A omlouvám se za kvalitu fotek.

 

 

 

 

ko-fi

Sexkomiks
  • Erotika
  • Čtivost
  • Kresba
  • Humor
5
Sending
User Review
0 (0 )

Reply