Richardovy živé hračky

Na začátek musím poděkovat za příležitost si knihu přečíst a to nikomu jinému než Lascero.cz, takže mockrát děkuji.
Když mi bylo nabídnuto knihu zrecenzovat, musím se přiznat, že jsem o ní slyšela poprvé. Ale absolutně toho nelituji, protože její příběh mě k sobě doslova připoutal a když byl čas, musela jsem číst, abych věděla jak to všechno nakonec dopadne. Vážně, tato kniha mě pohltila.

Autorkou a také ilustrátorkou knihy je Kristina Haidingerová a tady je odkaz na její blog.

Anotace:

Berlín, polovina 19. století
Richard Steinberg je ženami obletovaný a výstřední vynálezce. Pod dohledem má jak většinu technického pokroku ve městě, tak také životy lidí kolem sebe. Jednoho dne zachrání z hořícího domu Michaela Denatierra – mladého, přitažlivého cizince, toho času v nemilosti lichvářů.
Mladík je okouzlen Steinbergovými služebnými i vynálezcem samotným a přijímá nabídku práce v jeho věhlasné dílně.
Ve snaze uniknout pronásledovatelům a nalézt pravdu o pohřešovaném otci se však zaplétá do nebezpečné hry. Hry, jíž lascivní orgie, intriky i vraždy prostupují jako opium pohárem absintu…
„Jak až daleko jsme schopni zajít, když dovoleno je naprosto vše?“

Jak už jsem psala na začátku, kniha mě zaujala svým příběhem, který se odehrává v polovině 19. století a za to jsem také ráda, protože tuto dobu miluji a ráda čtu knihy z tohoto období. A i téma knihy bylo zajímavé. Ještě jsem nečetla erotický thriller, ale po této zkušenosti už se tomu nebráním.

K příběhu:

Když se Michael Denatierr odhodlá nalézt svého otce, odjíždí z Francie, kde bydlel u své tety. Jenže, když dorazí do domu, který patřil otci, nalezne tam jen nějaké cizí muže, kteří něco hledají. Nejdříve si myslí, že jsou to zloději, ale zjistí, že to nejsou obyčejní zloději a to, když se ho pokusí zabít. Ale naštěstí ho z hořícího domu zachrání Richard Steinberg a tím započne úplně nový příběh.
Když se Michael probudí, je raněný a ošetřuje ho Richardova služebná Kirsten a nenachází se nikde jinde než u Richarda doma, ten se ho všelijak snaží přemluvit, aby se vydával za jeho bratra. Vysvětlí mu, že po něm jde lichvář, který poslal muže do domu jeho otce a Michael mu věří.
Richard se k němu chová velmi mile, nabídne mu práci a bydlení ve svém domě, Michael přijímá, ale přemýšlí co je toho příčinou. Postupem času se do Kirsten zamiluje, jenže je předběhnutý Richardem.
Po odjezdu Kirsten se Michael zavírá do sebe, ale Richard to tak nehodlá nechat a tak vymyslí zcela ojedinělou hru plnou prostopášnosti, intrik a také zcela neukojitelného chtíče, při které se neštítí ničeho.
A kdo je tedy Richard Steiberg? Je to jen obyčejný vynálezce? Tak tuto hádanku bude muset Michael rozluštit.

Cituji:

„Je úžasná. Jen… zatím to docela bolí, “ přiznal jsem.
Richard si všiml mého vzrušeného stavu a pobaveně se pousmál. „To víš, muži mají jen potřebu, ženy rozkoš, tak to příroda vymyslela! Ale neboj se, úleva brzy přijde, a až přijde, bude to mnohem lepší, než si vůbec dokážeš představit.“
„To věřím,“ přiznal jsem zkroušeně. „Sundáš mi ta pouta?“

Konec citace

Hlavní hrdina Michael byl takový mladý nezkušený a nezkažený chlapec, než si ho tedy do parády vzal Richard, potom už vůbec nebyl nezkušený a ani nezkažený, právě naopak.
Richard byl všemi ženami obdivovaný a v hloubi duše možná i muži a tak se stalo, že se z nenapravitelného záletníka stal muž, který se zamiloval do muže.

Ovšem to konečné rozuzlení jsem vážně nečekala a celkem mě překvapilo.

Jen taková poznámka, erotické scény byly dobré, ale co mi nesedlo bylo, že Michael a Richard spolu? Vážně nevím, ale dva muži spolu mě nijak nevzrušují, spíš naopak.

Konečný verdikt:

 

ko-fi
Richardovy živé hračky
  • Erotika
  • Čtivost
  • Příběh
  • Styl psaní
4.8
Sending
User Review
0 (0 )

Reply