Strach z temnoty

Strach z temnoty je devátý díl ze série Strážci věčnosti od Alexandry Ivy.

Anotace:

Caine se může považovat za šťastného: splnil se jeho sen a stalo se nemožné – obyčejný pes se změnil v čistokrevného vlkodlaka. A navíc potkal nejúžasnější ženu, které není odporný, ba dokonce se zdá, že ho potřebuje. Toto štěstí zatím nekalí skutečnost, že Cassandra je nejhledanější ženou na světě. Po jediné prorokyni, schopné číst vize, pátrají nejenom král vlkodlaků a král upírů, ale také Temný Lord.. Chce Cassie donutit, aby mu věštila slavný návrat na zem, vítězství ve válkách… Proti Cassie stojí mocný nepřítel. Jedna z jejích vizí jí ukáže stěnu – pevnou hradbu postavenou proti moci Temného Lorda. Správně podobenství pochopí a Temný lord je zahnán z tohoto světa – kam…?

Touto knihou se chýlíme ke konci boje proti Temnému lordovi, který je v této sérii hlavní záporák a také se konečně dozvídáme o poslední sestře z vlkodlačích čtyřčat-Cassie. A také je tato kniha z celé série nejkratší (328 stran), takže je přečtená za chvíli. Opět je hlavním hrdinou vlkodlak, který je tedy ze začátku jen pouhý obyčejný pes, ale stane se z něho čistokrevný vlkodlak a není to nikdo jiný než starý známý Caine. A hlavní hrdinkou je již zmíněná Cassandra. S hrdiny jsme měli možnost se poprvé setkat v Za hranicí temnoty (6. díl). Pokud jste si oblíbili Leveta, tak se můžete těšit i na něho.

K příběhu: Caine je snad ten nejšťastnější pes na světě, protože se z něho stal čistokrevný vlkodlak, přesně podle proroctví. Ale zřejmě pro něho nebude snadné zapadnout do „vlkodlačí rodiny“, protože se Salvátorem zrovna nejsou přátelé, právě naopak. To však není všechno, jelikož musí chránit Cassandru, která je velmi vzácná prorokyně a má mnoho nepřátel, kteří se jí snaží zbavit a tomu se právě Caine snaží zabránit.

Cassandra je čtvrtá sestra ze ztracených vlkodlačic a právě Caine ji zachránil z podzemního vězení, kde ji drželi na příkaz Temného lorda a od té doby se stal jejím ochráncem. Cassie je velmi zranitelná, protože skoro celý svůj život strávila zavřená a nepřišla moc do kontaktu s běžnými věcmi, tudíž je pro ni vše nové.

Caine si celkem roli ochránce užívá, protože ho Cassie velmi přitahuje a silně po ní touží, ale ta touha je vzájemná. A tak své touze oba podlehnou.

A jak celý příběh dopadne? Co bude s Temným lordem a hlavní dvojicí? To se dozvíte po přečtení knihy 🙂

Cituji:

„Tohle jsou starosti králů, ne nás, poddaných,“ ujistil je Caine. Usmál se na Cassie a modré oči mu slibně zasvítily. „A já už si měl dávno užívat líbánky.“
„Dobře se o ni postarej,“ varoval ho Salvátor chraplavým hlasem.
„Já vím, já vím,“ odvětil Caine. „Je jasnovidka…“
„Ne,“ přerušil ho vlkodlačí král. „Je součástí naší rodiny.“
„Rodiny,“ tiše zopakovala Cassie a v srdci pocítila teplo.
Tak dlouho byla sama.
Teď měla… všechno.
Všechno, po čem mohla žena toužit.
„Ať už se vám to líbí nebo ne,“ varoval je Salvátor.
„Líbí se nám to,“ souhlasila Cassie a svého partnera varovně štípla.
„Fajn.“ Caine se na krále varovně zamračil. „Ale další setkání neplánujeme dřív jak za dvě stě let.“
Tím rozhovor ukončil a vydal se do chodby vedoucí ze sklepa. Cassie si nesl jako nejvzácnější poklad.

Konec citace

Věková skupina 18+, protože erotika stále nechybí, naopak a také se můžete těšit na plno napětí. Nechybí ani romantika, zkrátka si myslím, že si každý přijde na své. Jak jsem psala už na začátku, tak to je druhá kniha ze série, kde jsou oba hlavní hrdinové vlkodlaci. A také se můžete těšit i na naše staré známé z předešlých knih.

Na obálce je celkem sympatický borec a možná bych si tak i představila Caina, takže myslím, že svůj účel splnila.

Konečný verdikt:

 

ko-fi
Strach z temnoty
  • Hodnocení
4
Sending
User Review
0 (0 )

No Responses - Add Comment

Reply