Zrození temnoty

Zrození temnoty je první díl ze série Strážci věčnosti od Alexandry Ivy.

Anotace:

Pro Abby Barlowovou to byl pěkně mizerný den. Během pouhých několika hodin zvládla přežít ničivý výbuch, viděla zemřít svou zaměstnavatelku, měla znepokojivý a nevysvětlitelný sen a nyní se ocitla v pochybném chicagském hotelu s nadpozemským Dantem, ze kterého se vyklube sexy upír, po kterém sice touží, ale zároveň jí nahání hrůzu.

Dante byl posledních 341 let strážcem Kalichu – smrtelné ženy, která byla vybrána, aby držela síly temnoty dál od našeho světa. Hrozivou shodou náhod se nyní touto ženou stává právě Abby. Ještě před třemi hodinami by Dante využil veškerý svůj šarm, jen aby ji svedl. Teď ji musí chránit, i kdyby ho to mělo stát život.

Nevypočitatelná kola osudu se dávají do pohybu: Dante s Abby jsou vrženi do věčné bitvy mezi dobrem a zlem…A zároveň běží zdánlivě zoufalý závod s časem, aby zachránili svou lásku…

Musím se přiznat, že než jsem knihu začala číst, moc jsem od ní nečekala, ale příjemně mě překvapila. Vůbec mi nevadila ani délka knihy (357 stran), naopak, bavila mě.  Přišla jsem na ní náhodou, hledala jsem knihy o upírech a vlkodlacích (moji oblíbenci) a narazila na ni, to jsem ještě netušila, že jde o sérii. Četla se mi velmi dobře, ani jsem se nenadála a byl konec.

K příběhu: Abby potřebuje peníze, aby zaplatila nájem, přijme tedy práci u bohaté Seleny, která se k ní chová dost povýšeně a Abby bere spíše jako svou služku. A tam se právě seznámí i se sexy Dantem, který na ni často doráží, Abby se mu však stále brání, ale musí si přesto přiznat, že ji přitahuje. Dokonce ho potkává i ve snech.

Jednoho dne Selena záhadně zemře a Abby, která se chce přesvědčit jestli je vážně mrtvá, se k Seleně přiblíží, i když ji od toho Dante odrazoval. Selena se na okamžik probere a dotkne se Abbyiny ruky, poté umírá. Díky tomu letmému dotyku se Abby ocitne v jakémsi snu, ve kterém vidí podivný rituál, zrození Fénixe a spoutání démona s Kalichem.

Abby pomalu zjišťuje, že Selena byla Kalich a nyní se stala Kalichem ona sama, než Selena zemřela předala Abby svou moc. Také zjistí, že Dante je vlastně upír a je to ten démon, který byl spoután s Kalichem, má ji tedy chránit. Nejdříve z toho není nadšený ani jeden, ale když zjistí, že Abby chtějí zabít všichni možní démoni, tak se z nich stanou společníci. Zažijí spolu různá dobrodružství i sexuální.

Jak to nakonec vše dopadne? Podaří se Abby ovládnout své schopnosti? To se dozvíte , když si knihu přečtete 🙂

Líbilo se mi, jak si Dante dobíral Abby.

Cituji:

„Neříkej mi takhle,“ zamumlala nakonec chabě.

„Jak?“ Pozvedl obočí.

„Miláčku.“

„Proč?“

„Jen z toho evidentního důvodu, že nejsem žádný tvůj miláček.“

„Zatím.“

„Nikdy.“

„Tss, tss.“ Dante mlasknul jazykem, když svými prsty směle obkroužil její rty.

„To tě nikdo nikdy nevaroval, že je nebezpečné vzpírat se osudu? Má ve zvyku se vracet a pak tě může i kousnout.“ Pohledem zajal její bledou tvář a pak sklouzl ke štíhlé křivce jejího krku.

„Někdy doslova.“

„Ne, ani za milion let.“

„Já si klidně počkám,“ řekl tiše. Zaskřípěla zuby, když se ty dovedné prsty vydaly na cestu přes její hrdlo a pokračovaly k výstřihu prosté bavlněné košile. Pouze si s ní pohrával. K čertu, ten muž by flirtoval s každou, která by dýchala. A možná i s některými, které už dodýchaly.

„Sjedeš těmi prsty ještě o něco níž a tvůj pobyt na tomto světě se značně zkrátí.“ Lehce se zasmál, ale pak nechal svou ruku neochotně klesnout.

„Víš, Abby, jednoho dne zapomeneš na to svoje ne. A toho dne mám v úmyslu tě nechat křičet rozkoší.“

Konec citace

Věková skupina určitě 18+, kvůli erotickým scénám, které jdou celkem dopodrobna. Kniha je spíše pro ty, co mají alespoň trochu rádi fantasy, protože se tu nedočtete jen o vlkodlacích a upírech, ale dalších fantasy stvořeních, kteří obývají náš svět. Tento fantasy svět je navíc okořeněn o erotiku a to tomu dodává šťávu. Někdo už může mít tipů těchhle knížek dost, někomu můžou vadit klišé co kniha obsahuje. Pokud k tomu však bude člověk přistupovat jako k pohádce pro dospělé, kniha splní svůj záměr.

Navíc se v tomto knižním světě pohybují další postavy o kterých jsou další knihy této série. Takže pokud vás bude tento fantasy svět bavit, ale ústřední dvojice knihy se vám nebude zamlouvat je možnost, že v některém z dalších dílů potkáte postavu co vám přiroste k srdci.

Konečný verdikt:

4-hvezdicky

ko-fi
Zrození temnoty
  • Hodnocení
4
Sending
User Review
0 (0 )

Reply